DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.09.2020 18:16:31 

Sugar Ray -hockey cards-www.hokejovekarty.sk

Martin St.Louis-sbírka/collection

Martin St.Louis je mojim nejoblíbenějším zahraničním hokejistou zde se můžete dočíst o něm pár zajímavostí a prohlédnout si mojí sbírku.

Bylo to dlouho předtím, než šel poprvé do školy. Martin St. Louis stál před svými kamarády a ti se mu smáli. Nejen kvůli čepici s tou nemožnou bambulí, co mu máma starostlivě pořídila. Ale taky – a to hlavně – kvůli tomu, že je takový prcek. "Ty chceš s námi hrát hokej? Ty?" .......je rok 2004 a Martin St.Louis zvedá nad hlavu Stanley Cup ,nejcenější hokejovou trofej na světě ve stejné sezoně získává i Art Ross Trophy ,Hart Trophy,Lester B. Pearson Trophy a je také nejlepším ve statistice +/-  ale nejlepší pocit asi musel mít po sedmém vítězném utkání finále proti Calgary Flames to byl totiž klub který s ním podepsal v roce 1998 smlouvu a umožnil mu nakouknout do NHL ale zároveň klub který mu nikdy nedal pořádnou šanci a po dvou sezonách se ho zbavil jako neperspektivního hráče pro NHL a zlomil nad ním hůl .Satisfakce byla o to větší že Marty byl navíc oceněn i Conn Smythe Trophy tady cenou kterou získá hráč ,který se o úspěch svého týmu v play off zaslouží zcela mimořádným způsobem ..........

Po skončení sezony 2009/2010 tuto svou sbírku individuálních ocenění může rozšířit o další trofej o Lady Byng Trophy ....docela slušná sbírka na hráče který nebyl nikdy draftován a celou kariéru se musel vyrovnávat s předsudky a posměšky kvůli své výšce(172 cm) přesto nebo možná právě proto Marty nakonec dosáhl takových úspěchů.

Sezona 2012 / 13 skončila pro klub Lightnings opět zklamáním další sezona bez play offs , nicméně to že Martin St.Louis vyhrál ve 37 !! letech Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče v základní části to pro mě jako fandu všechno vykompenzovala , je to neuvěřitelný co Marty opět dokázal , proto nejsou slova ještě nikdy v historii NHL to hráč v tomhle věku nedokázal , prvního Arta přitom vyhrál v sezoně 03 / 04 ! Neskutečná záležitost .

Další zásadní věc byl draft kde Tampa uplatnila svojí první volbu na Jonathana Drouina , což je hráč s obrovskym talentem a potenciálem . Další důvod proč se těšit na sezonu 13 / 14 je fakt že se v klubu udržely Pánik , Gudas a Palát . Postoupit do play off bude hrozně těžký , změnilo se složení divizí i konferencí , naše divize :

Divize C: Boston, Detroit, Montreal, Toronto, Buffalo, Florida, Ottawa, Tampa Bay.

 

Opravdu hodně našlapaná skupina nově s Detroit Red Wings tedy s klubem z býválé západní konference , na ty zápasy se moc těšim , dál silný Boston , Toronto a Montreal na vzestupu , žádná procházka ordinací v růžová zahradě to nebude .

Samozřejmě odchod Vinnyho Lecavaliera bude hodně znát , útok už nebude tak silnej , jestli to byl dobrej krok že ho klub vyplatil ze smlouvy se ukáže časem , naopak klub získal na volném trhu Valteri Filpulu , jak o něm říká GM Steve Yzerman , hráč vynikající dopředu i dozadu , bojovník a dříč .